VIDEO MARKETING

USŁUGI VIDEO MARKETINGU

Wykorzystanie video marketingu w kampaniach marketingowych jest skuteczną metodą budowania zaangażowania odbiorców. Taka forma komunikacji pozwala na lepsze przyciągnięcie uwagi grupy docelowej i lepsze zrozumienie komunikatu marki. Dlatego wiele biznesów buduje swoje strategie marketingowe wykorzystując w swoim przekazie video. W ten sposób docierają do szerokiej grupy odbiorców i polepszają zwrot z inwestycji poniesionej na kampanie reklamowe.

Video marketing to świetne narzędzie do promocji marki. Video pomoże twojemu klientowi przejść przez ścieżkę decyzyjną i skłonić go do podjęcia odpowiedniej akcji. Na każdym etapie lejka sprzedażowego odpowiednio wykorzystany format video wesprze twoją kampanię reklamową. Niezależnie czy będzie to przekierowanie na podstronę, pozostawienie maila, czy zakup, video pomoże Ci zaangażować Twojego odbiorcę.

W JAKI SPOSÓB WYKORZYSTAĆ VIDEO MARKETING?

W zależności od etapu na którym jest Twój klient możesz przedstawić różne elementy swojego biznesu. Przy budowaniu świadomości marki dobrze sprawdzą się filmy, które pokażą wartości, które reprezentuje Twoja firma (filmy wizerunkowe). Jeżeli przeprowadzasz konkurs w łatwy sposób wytłumaczysz ideę oraz korzyści wynikające w uczestnictwie. Poprzez krótkie video przedstawisz szereg korzyści które wynikają z subskrypcji Twojej usługi. Możesz również pokazać swój produkt i aktualną promocję (filmy reklamowe). W zależności od rodzaju kampanii marketingowej video pozwoli Ci zrealizować różne cele. 

PROCES TWORZENIA VIDEO REKLAMOWEGO

Aby stworzyć skuteczne video reklamowe należy dobrze określić grupę docelową np. wiek, płeć, zawód, zainteresowana, czy odwiedzane strony. Następnie należy wyznaczyć cele które chcesz zrealizować np. zbudowanie świadomości marki, zabranie kontaktów, zapis na webinar, czy zwiększenie sprzedaży. W zależności od charakterystyki kampanii reklamowej należy określić rodzaj video, czy np. Chcemy film promocyjny, explainer video, video testimonial, czy inny format. Kolejnym krokiem będzie opracowanie szczegółów: co konkretnie film ma przedstawiać, jakie platformy kampania będzie wykorzystywać, jakie są benchmarki innych kampanii reklamowych chciałbyś uwzględnić. W oparciu o te informacje opracuj scenariusz video wraz ze studiem filmowym lub samodzielnie. W zależności od ilości elementów oraz stopnia skomplikowania zależeć będzie wycena filmu.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA VIDEO MARKETINGU

Wiele statystyk przemawia za zastosowaniem video w strategii marketingowej. Ze względu na atrakcyjność przekazu i łatwą przyswajalność video ma znaczący wpływ parametry skuteczności kampanii reklamowej. Niewątpliwymi korzyściami z zastosowania filmu przy tworzeniu reklamy są:

  • Zwiększenie klikalności e-maila – Średni CTR jest większy o 65% (Campaign Monitor)
  • Zwiększenie klikalności reklamy – średni CTR z reklamą video jest 7.5x większy aniżeli display ads (samaato)
  • Zwiększenie ruchu na stronie – Video zwiększa ruch organiczny nawet o 157% (Conversion XL)
  • Dłuższy czas pobytu na stronie – Ludzie spędzają średnio 2,6x więcej czasu na stronach z wideo aniżeli bez. (Wistia)
  • Lepsze zapamiętanie komunikatu – 80% użytkowników po 30 dniach nadal będzie pamiętało obejrzane video (Hubspot)
  • Większa sprzedaż – 84% respondentów twierdzi, że przekonali się do zakupu po obejrzeniu video (Wyzowl)

Zrób własne testy A/B na wykorzystywanych platformach reklamowych jak Facebook, Instagram, Google Ads i zobacza jak będzie zmieniał się CTR reklamy w Twojej branży.

Zadzwoń do nas

Napisz do nas