FILMY WIZERUNKOWE

CZYM JEST FILM WIZERUNKOWY?

Film wizerunkowy to skuteczny sposób na pokazanie klientowi wartości, które reprezentuje twoja firma. Film wizerunkowy ma za zadanie budować w twoim kliencie pozytywne emocje i skojarzenia z firmą. Dlatego cała narracja zbudowana jest wokół emocji, które reprezentuje marka, a produkty i usługi są na drugim planie. Przykładem kampanii wizerunkowej może być np. przedstawienie aktywności CSR, w których uczestniczy twoja firma, czy video przedstawiające dokonania firmy. Dzięki temu masz możliwość zareklamowania swojej firmy i wykreowania unikalnego obrazu marki, z którym twoi klienci będą się utożsamiali. 

Film wizerunkowy pokazuje twoją firmę w dobrym świetle, i przedstawia co robi twoja firma aby zmienić świat na lepsze. Dzięki temu klient może dowiedzieć się o tobie więcej i przekonać się do skorzystania z twojej oferty.

W dobie zaciekłej walki o uwagę odbiorcy, konkurencja odbywa się na poziomie emocji. Dlatego filmy wizerunkowe wykorzystują warstwę emocjonalną i przedstawiają biznes jako coś, z czym klient może się utożsamić. Kluczowe znaczenie w budowaniu komunikatu video ma przełożenie tożsamości marki na język multimedialny.

JAK STWORZYĆ SKUTECZNY FILM WIZERUNKOWY?

Aby stworzyć dobry film wizerunkowy należy wyznaczyć charakter filmu w oparciu o tożsamość marki. To ona będzie wyznaczała emocje wokół których zbudowane będzie video. Niezależnie jaką wartość chcesz przekazać, zastanów się dobrze na jakich wartościach opierasz swój biznes. Możesz pomyśleć o swoich sukcesach, pomocy którą niesie twoja firma, zmianach które udało ci się dokonać, ale również akcjach charytatywnych, które definiują twój biznes jako odpowiedzialny społecznie. Stworzona produkcja video może w większym stopniu prezentować dokonania firmy lub nosić abstrakcyjne znamiona.

Tworząc kampanie wizerunkowe można zastanowić się nad udziałem celebrytów, których zadaniem jest zwiększenie rozpoznawalności kampanii i zaufania do marki. Bardzo istotne jest dobór osoby, która będzie rozpoznawalna wśród naszej grupy docelowej i która będzie cieszyła się dużym zaufaniem. Taki rodzaj filmu dodatkowo można wzmocnić crosspromocją, czyli wykorzystaniem posiadanych przez celebrytę kanałów komunikacji do zwiększenia zasięgu.

Niezależnie czy zdecydujesz się na bardziej korporacyjny charakter filmu, czy bardziej metaforyczny format, kluczowe jest stworzenie unikalnej historii, która zaciekawi twojego odbiorcę.

JAKIE SĄ KORZYŚCI ZE STWORZENIA FILMU WIZERUNKOWEGO?

Głównymi zadaniem filmu wizerunkowego jest zwrócenie uwagi odbiorcy oraz przekonanie go do siebie. Naszym celem jako ekipy filmowej jest maksymalne wyeksponowanie atutów twojej firmy tak aby twój potencjalny klient cię zauważył.

Dobrze skomponowany film wizerunkowy będzie zwracał uwagę twojego odbiorcy, angażował i bawił. Głównym zadaniem filmu wizerunkowego jest praca na poziomie świadomości – w na tym etapie istotne jest budowania zasięgów. Skuteczny film wizerunkowy, to taki, który nie tylko dotrze do twojego odbiorcy, ale również taki, który zostanie przez niego zapamiętany.

ILE KOSZTUJE STWORZENIE FILMU WIZERUNKOWEGO?

Koszt filmu wizerunkowego uzależniony jest od szeregu parametrów, które zdefiniujesz. Ceny mogą wahać się od kilku tysięcy, po kilkanaście i kilkadziesiąt w zależności od fabuły, zaangażowanych aktorów, lokalizacji, scenografii, efektów specjalnych (animacje 2d), efektów dźwiękowych. Jeżeli wybierzesz prostą formułę i sam film będzie trwał np. kilkanaście sekund – jesteś w stanie obniżać powyższe koszty. Warto jednak zastanowić się nad celem, który chcesz spełnić i pomyśleć czy dana produkcja jest w stanie wypełnić ten cel. 

Jako ekipa filmowa jesteśmy w stanie Ci doradzić i elastycznie dopasować scenariusz do posiadanego budżetu. Film wizerunkowy opieramy na zebraniu dokładnych informacji: co chcesz pokazać, w jaki sposób chciałbyś to zaprezentować, jakie ma być przesłanie filmu, jaki ma być charakter video, jakie wrażenie ma wywołać, jakie mamy zasoby na przedstawienie tematu. Scenariusz projektujemy przez pryzmat grupy docelowej i pożądanego efektu.

Napisz do nas lub zadzwoń – urzeczywistniamy Twoją wizję, robimy to szybko i profesjonalnie.

Zadzwoń do nas

Napisz do nas